INFORMACJE OGÓLNE STATUT PRZEDSZKOLA GRUPY PRZEDSZKOLNE PRACOWNICY PRZEDSZKOLA

O przedszkolu

Przedszkole jest placówką zapewniającą opiekę, wychowanie i uczenie się w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa.
Tworzymy warunki  umożliwiające dziecku osiągnięcie "gotowości szkolnej".

Misja przedszkola brzmi:
"Jesteśmy przedszkolem przyjaznym dziecku, każdy wychowanek jest indywidualnością,
w której dostrzegamy "ukryty skarb". U nasz każdy czuje się bezpiecznie".

Celem działalności placówki jest wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju dziecka zgodnie
 z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi, ze środowiskiem społeczno - kulturowym i przyrodniczym.

Przedszkole pracuje w oparciu o program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci
Małgorzaty Kwaśniewskiej i Wiesławy Żaby-Żabińskiej pt. "Nasze przedszkole".

Czas pracy przedszkola 6:00 - 16:00.
Placówka mieści się w budynku celowo wybudowanym i dostosowanym do potrzeb dzieci.

NASZE PRIORYTETY!

1. Nasze przedszkole jest przedszkolem otwartym na potrzeby rodziców.

2. Proponujemy działania zmierzające do wzmocnienia więzi ze środowiskiem lokalnym.

3. Tworzymy warunki do budowania poczucia tożsamości i przynależności u dzieci w oparciu o kulturę, tradycje i zwyczaje Polski.

4. Respektujemy podstawy programowe opracowane przez MEN oraz potrzeby edukacyjne środowiska.

5. W trosce o szeroko rozumiane bezpieczeństwo i rozwój fizyczny dziecka ciągle modernizujemy bazę materialną przedszkola.

6. Wdrażamy innowacyjne działania edukacyjne wspierające rozwój dziecka.

7. We współpracy z rodzicami wspieramy dzieci w rozpoznawaniu ich indywidualnych predyspozycji, zdolności i niesiemy pomoc w szukaniu odpowiedzi na pytania: Jaki jestem? Gdzie jestem? Z kim jestem?

8. Permanentnie doskonalimy kadrę pedagogiczną.

9. Wspomagamy rozwój każdego dziecka.

EDUKACJA

Zapewniamy edukację na najwyższym poziomie, prowadzoną przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Oferujemy również program adaptacyjny pomagający dzieciom w łagodnym przejściu ze środowiska domowego do przedszkolnego. Proponujemy także zajęcia dodatkowe:

* religię

* gimnastykę korekcyjną