Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Cztery Pory Roku”

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, czego dowodem było duża ilość zgłoszeń i przepiękne prace plastyczne. Jury miało nie lada wyzwanie wyłonić ze wszystkich nadesłanych prac te najpiękniejsze.

Celem konkursu było pobudzenie wyobraźni plastycznej dzieci, przegląd różnorodnych technik plastycznych oraz zwrócenie uwagi na piękno przyrody.

Konkurs został podzielony na dwie kategorie:

- 3,4 latki

- 5,6 latki

W kategorii 3,4 latki:

I MIEJSCE: Anastazja Sakowicz – z Publicznego Przedszkola nr 5 w Świebodzinie

II MIEJSCE: Agata Karbownik – z Publicznego Przedszkola nr 5 w Świebodzinie

WYRÓŻNIENIE: Tymoteusz Patan – z Publicznego Przedszkola nr 5 w Świebodzinie

WYRÓŻNIENIE: Aleksandra Harasim – z Publicznego Przedszkola nr 5 w Świebodzinie

WYRÓŻNIENIE: Leon Droździel – z Publicznego Przedszkola nr 5 w Świebodzinie

Przedszkolny konkurs "Mój przyjaciel robot"

Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej ” Na przedszkolną nutę”

Publiczne Przedszkole Nr 5 już po raz czwarty zorganizowało Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej. Ze względu na ograniczenia epidemiologiczne odbył się w formie online. Konkurs był skierowany do dzieci z świebodzińskich przedszkoli.

Głównym celem tego konkursu było popularyzowanie piosenki przedszkolnej, kształcenie muzyczne poprzez zabawę, prezentacja uzdolnień muzycznych przedszkolaków, rozbudzenie u młodych wykonawców zamiłowania do śpiewu i muzyki oraz kształtowanie wrażliwości artystycznej.  Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: soliści i zespoły.

Organizatorzy otrzymali dwadzieścia sześć nagrań z występami solistów oraz dwanaście nagrań z piosenkami prezentowanymi przez zespoły. Młodzi artyści prezentowali swoje umiejętności wokalne w swobodny i urzekający sposób, dodając do treści piosenki wymowny strój oraz ruch sceniczny.

Wyróżnienia otrzymały:

· Lena Dmytryszyn z Publicznego Przedszkola nr 5 w Świebodzinie.

· Leon Bładyko z Publicznego Przedszkola nr 5 w Świebodzinie.