Język angielski Gimnastyka korekcyjna Logopedia

ZAJĘCIA DODATKOWE

Gimnastyka korekcyjna

Gimnastyka korekcyjna w naszym przedszkolu jest skierowana głównie do dzieci 6-letnich z wadami nie wymagającymi jeszcze postępowania rehabilitacyjnego. Wady postawy są wynikiem słabego umięśnienia, dystonii mięśniowej oraz nieprawidłowego nawyku utrzymania postawy ciała. Dzieci te wymagają  dodatkowej dawki ruchu- ruchu korekcyjnego, który stanowi niezastąpiony środek korekty oraz kształtowania proawidłowej postawy ciała. Zajęcia korekcyjne łączą w sobie zarówno elementy korekcji wad postawy, jak i zabawy ruchowe.

Zajęcia odbywają się w przedszkolu, każda grupa dwa razy w tygodniu po pół godziny. Dzieci ćwiczą na boso, w strojach gimnastycznych.

Prowadząca zajęcia korekcyjne

mgr    Jolanta Zagozdon