Język angielski Gimnastyka korekcyjna Logopedia

ZAJĘCIA DODATKOWE

Logopedia

Zdolność porozumiewania się jest prawdopodobnie najważniejszą ze wszystkich umiejętności zdobywanych przez nas w życiu.
Nasz sposób komunikowania się wywiera głęboki wpływ na nasza edukację, możliwości zawodowe oraz na stosunki z innymi ludźmi.

W jaki sposób się porozumiewamy się?
Musimy słuchać, przestrzegać kolejności odzywania się, zrozumieć, co do nas powiedziano, formułować własne zdanie oraz posiadać dostateczną znajomość słownictwa i gramatyki, wreszcie poprawnie wymawiać wszystkie głoski.

Dziecko musi się wszystkiego nauczyć.
Dlatego -  w wieku przedszkolnym - okresie najbardziej istotnym dla rozwoju komunikacji powinniśmy wspomagać dziecko w zdobywaniu tej trudnej i niezwykle ważnej umiejętności.

W naszym przedszkolu odbywają się zajęcia terapii
mowy prowadzone są przez logopedę mgr Hannę Święcicką.

Wszystkie dzieci na początku roku szkolnego są diagnozowane, następnie zostaje wyłoniona grupa dzieci, które nieprawidłowo wymawiają głoski lub przejawiają trudności w komunikacji. Zajęcia prowadzone są w zależności od rodzaju wady wymowy i stopnia jej nasilenia w małych grupkach, po dwoje lub indywidualnie.

Od roku przedszkole dysponuje najnowszym sprzętem i pomocami edukacyjnymi, między innymi zestawem programów komputerowych
do terapii zaburzeń mowy z możliwością nagrywania, odsłuchiwania, porównywania własnej wymowy ze wzorcem a także program wspomagania rozwoju dziecka, dzięki któremu można prowadzić efektywne ćwiczenia usprawniające percepcję słuchową, wzrokową, koordynację sensoryczną i inne.

Posiadamy też mulitmedialny program do badań słuchu, wzroku i mowy opracowany przez Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie.
Poza bogatym wyposażeniem niezbędnym do terapii wad i zaburzeń mowy, posiadamy sprzęt,
 który służy do  "Doświadczania Świata" w celu stymulacji polisensorycznej niezbędnej dla dzieci z różnorodnymi zaburzeniami rozwoju.